Reklama

Artykuł z ekspozycją partnera

Zwykle dzieje się tak, że kiedy para dowiaduje się, że oczekuje dziecka, zaczyna poszukiwania kandydatów na chrzestnych. Przeważnie matka wybiera matkę chrzestną, natomiast ojciec decyduje o wyborze ojca chrzestnego. Pełna odpowiedzialność za te wybory spoczywa na barkach przyszłych rodziców, więc muszą oni podjąć roztropne decyzje. W końcu, zgodnie z chrześcijańską tradycją, zadaniem chrzestnych jest troska o duchowy rozwój dziecka. Rodzice malucha ufają również, że w przypadku nieszczęśliwych okoliczności związanych z rodzicami, chrzestni przejmą na siebie obowiązki wychowawcze.

Reklama

Chrzestny nie musi być koniecznie krewnym, ale poprzez przyjęcie swojej roli, staje się członkiem rodziny. Bycie chrzestnym wymaga pełnego zaangażowania, odpowiedzialności i troski o duchowe dobro dziecka. W tradycji katolickiej, chrzestni są odpowiedzialni za edukację religijną dziecka. W szerszym kontekście, zadaniem chrzestnych jest duchowe przewodnictwo i stawianie dobrego przykładu. Oznacza to, że chrzestni będą chcieli być aktywną częścią życia dziecka, pomagając mu osiągać cele, świętować triumfy i wspierać rodziców w podejmowaniu istotnych decyzji.

Podarunki dla chrześniaków, co wybrać

Chrzestni na równi z rodzicami uczestniczą we wszystkich najważniejszych wydarzeniach w życiu dziecka, później nastolatka, a  także dorosłego człowieka. Są obecni na chrzcie, pierwszej komunii, bierzmowaniu, a w końcu i ślubie. Pamiętają również o urodzinach i Dniu Dziecka. Najbardziej uroczyste okazje wymagają, by rodzice chrzestni pojawili się z odpowiednim prezentem. Nie musi być to wcale prezent bardzo drogi, ważne, by stanowił pamiątkę, która pozostanie z chrześniakiem na długo, nawet na całe życie. Z tego powodu najpopularniejszym wyborem prezentu na chrzest jest biżuteria. Elegancki wyrób jubilerski w postaci łańcuszka z krzyżykiem, czy kolczyków nigdy nie znudzi się i nie wyjdzie z mody. Z tego powodu warto obdarować dziecko ponadczasowym drobiazgiem ze złota, srebra lub innych metali szlachetnych.

Reklama

Prezentem o unikalnym charakterze, który zostanie doceniony przez obdarowaną osobę, będzie z pewnością sztabka złota lub złote monety. Sztabka złota to nie tylko pamiątka rodzinnej więzi. Może być także inwestycją na przyszłość, która pomoże dziecku wejść w dorosłe życie. Jeśli szukamy odpowiedniego podarunku na chrzest, możemy zapoznać się z propozycjami marki Apart. Znajdziemy tu biżuterię o charakterze religijnym, uniwersalne wzory oraz akcesoria w formie srebrnych łyżeczek, grzechotek, czy smoczków. Doskonałym prezentem zarówno od matki chrzestnej, jak i ojca chrzestnego dla małej dziewczynki może być złoty łańcuszek i medalik z aniołkiem lub Matką Boską.

Reklama

Z kolei dla chłopca możemy wybrać złoty lub srebrny medalik z Matką Boską Szkaplerzną lub z wizerunkiem Jezusa Chrystusa. W zależności od rodzaju kruszcu z jakiego wykonano medalik lub krzyżyk, można dobrać do kompletu pasujący łańcuszek. Jeśli jesteśmy chrzestnymi dziewczynki, to rzecz jasna mamy o wiele więcej możliwości wyboru biżuteryjnego podarunku. Możemy zdecydować się na stworzone specjalnie dla dzieci kolczyki w kształcie kotków, ptaszków, czy króliczków, które młoda dama będzie mogła nosić już jako kilkulatka. Odpowiednie dla dziewczynek kolczyki również znajdziemy w ofercie Apart. Do wyboru mamy kolczyki srebrne, złote, a także wersje z cyrkoniami. Uroczy design na pewno trafi w gust dziecka.

Prezent dla ojca, również chrzestnego

Szukając podarunku dla chrześniaka, nie zapominajmy, że my również nimi jesteśmy. Dzień ojca, to dobra okazja, by obdarować nie tylko własnego rodzica, ale i ojca chrzestnego. Dobrym pomysłem mogą być oryginalne spinki do mankietów lub eleganckie wieczne pióro.

Wieczne pióra wprowadzają niepowtarzalny akcent luksusu i wyrafinowania do każdej sytuacji, będąc oznaką wyjątkowej dbałości o detale i dobrą jakość. Bez względu na to, czy są to pióra z klasycznymi, eleganckimi wzorami, czy te z nowoczesnymi, awangardowymi zdobieniami, są one znakiem rozpoznawczym człowieka o wyjątkowym guście. Taki prezent z pewnością zostanie doceniony przez każdego, kto ceni rzemiosło, precyzję i klasykę.

Więcej pomysłów na prezenty dla taty lub ojca chrzestnego znajdziesz TUTAJ.


Artykuł z ekspozycją partnera

Zobacz inne treści