Reklama

Płatna współpraca z marką Apart

Najgorsze prezenty na Dzień Ojca to zwykle takie, które kupujemy w ostatniej chwili. Rzutem na taśmę, tuż po pracy i chwilę przed zamknięciem wpadamy do centrum handlowego - coś przecież wypada podarować, aby nie sprawić bliskiej nam osobie przykrości. Krawat, piżama, kubek? Albo nie! Sprawdźmy, co właśnie znajduje się na promocji! Są świeczki i poduszka, więc może to? Wszystkie te przedmioty rzeczywiście powinny znaleźć się na naszej liście, ale zatytułowanej: "Tego nigdy, przenigdy nie kupuj tacie". Na co więc się zdecydować?

Dla taty domatora

Reklama

Wybór prezentu dla taty najlepiej zacząć od przyjrzenia się jego przyzwyczajeniom i zainteresowaniom. I zrobić to na spokojnie oraz bez emocji. Spora grupa ojców lubi spędzać wolny czas w ogrodzie bądź grillując (wszak to nasz sport narodowy, a mężczyźni kochają współzawodnictwo!).

W pierwszym przypadku z pewnością sprawdzą się eleganckie narzędzia ogrodowe lub (jeśli dysponujemy większym budżetem) kosiarka do trawy. Tym bardziej że w sklepach bez problemu znajdziemy modele automatyczne - nasz tata bez wątpienia doceni fakt, iż trawnik niejako będzie kosił się sam.

Jeśli z kolei nasz ojciec jest mistrzem grilla (a przynajmniej sam za takiego się uważa), na pewno ucieszy się z rękawic żaroodpornych. Dlaczego? Ponieważ są bardziej praktyczne niż typowe rękawice kuchenne, których prawdopodobnie właśnie używa. Dobrym pomysłem będą też cały komplet akcesoriów do grilla bądź podręczny zestaw majsterkowicza - dorośli mężczyźni cenią sobie praktyczne podarki.

Dla taty, który "ma już wszystko"

Ojcowie cenią sobie prezenty nie tylko praktyczne, ale również ponadczasowe i długowieczne. Zwłaszcza ci, którzy "mają już wszystko" i "niczego nie potrzebują". Trudno wyobrazić sobie prezent lepiej spełniający te wymagania niż zegarek. Zarówno sportowe, jak i klasyczne czasomierze znajdziemy w ofercie Apart. Co więcej, w różnych przedziałach cenowych. Zróżnicowane pozostają także design oraz mechanizmy - od kwarcowych, poprzez nakręcane ręcznie, a kończąc na automatycznych. Jeśli mamy wątpliwości, który egzemplarz spodoba się tacie, być może lepiej będzie zdecydować się na kartę podarunkową o wybranym nominale.

Dla taty fana motoryzacji

Tata fascynuje się motoryzacją i z wypiekami na twarzy śledzi manewry wyprzedzania kierowców Formuły 1, ale sam na co dzień jeździ kilkunastoletnim Oplem? Jeśli tak, to bez wątpienia ucieszy się z wykupionej wcześniej przejażdżki luksusowym samochodem albo bonu na przejazd sportowym modelem po wyścigowym torze. Dobrym pomysłem może okazać się także weekendowy kurs doskonalenia techniki jazdy. Niezależnie od wyboru - każda spędzona za kółkiem chwila zostanie w jego pamięci.

Reklama

Dla taty miłośnika kultury

Tata jest pasjonatem kultury? Regularnie chodzi do kina na ambitne filmy, słucha muzyki, czyta książki? Wówczas nie warto silić się na wymyślne i oryginalne prezenty, lecz podążyć za gustem bliskiej nam osoby.

Bilet do teatru bądź na koncert, kolekcjonerskie wydanie ulubionej płyty, książka, która albo trafi w jego gust, albo wręcz przeciwnie - otworzy przed nim nieznane wcześniej horyzonty i zaowocuje nowym hobby? Sprawdzić może się także roczny abonament jednej z platform streamingowych. Zwłaszcza że regularnie pojawiają się nowe i na pewno nie ma dostępu do wszystkich.

Dla taty kibica

Mężczyźni kochają sport. Piłkę nożną, siatkówkę, sporty walki, wyścigi... Zwykle jednak zmagania ulubionych zawodników oglądają w telewizji. A gdyby tak... podarować im bilet na mecz ulubionej drużyny? Albo na bokserską galę, na której występuje pięściarz, któremu kibicuje? Jeśli dysponujemy większym budżetem, możemy rozważyć zagraniczny wyjazd. Hiszpania, Włochy, Niemcy - to właśnie tam grają najlepsze piłkarskie drużyny świata.

Belgia, Monaco, Wielka Brytania - tam z kolei znajdują się najbardziej znane tory wyścigowe, po których ścigają się kierowcy F1. Natomiast z nieco tańszych podarków polecić można roczny abonament na kanały sportowe w TV bądź koszulkę z autografem ulubionego sportowca.

Dla taty. Po prostu

A gdyby tak... totalnie zaskoczyć najbliższą nam osobę i przygotować album bądź fotoksiążkę ze zdjęciami ze wszystkich najważniejszych etapów jego życia? Gwarantujemy, że tego się nie spodziewa! Zabawne zdjęcia z dzieciństwa (mama z pewnością pomoże w selekcji!), wieku szkolnego, późnej młodości, ślubu, narodzin dzieci, pamiętnych imprez... Na pewno będzie tego sporo!

Reklama

Do tego można dokupić pióro wieczne, napisać nim dedykację, a następnie dołączyć do albumu. W Apart znajdziemy nie tylko klasyczne pióra, ale również produkty premium, dodatkowo podkreślające wagę Dnia Ojca oraz podnoszące status obdarowywanego. Warto wspomnieć o możliwości wygrawerowania symbolu bądź napisu na wybranych wzorach, dzięki czemu prezent nabierze osobistego wymiaru.

Choć prawdopodobnie zabrzmi to banalnie lub patetycznie, najważniejsze jest po prostu być - wraz z ojcem w ten ważny dla niego dzień. Tym bardziej że o wspólne spędzanie czasu w codziennym zabieganiu czasem jest trudno.

Płatna współpraca z marką Apart

Zobacz inne treści