Reklama

Partnerem publikacji jest Apart

Wyjątkowy dzień w życiu każdej kobiety

Dzień zaręczyn często jest pamiętany ze względu na swoją spontaniczność. Moment oświadczyn zwykle jest starannie planowany przez jedną stronę, by zaskoczyć tę drugą. Ten element niespodzianki wpływa na intensywność odczuwanych emocji, a te z kolei zapadają głęboko w naszej pamięci.

Reklama

Zaręczyny symbolizują także początek nowego etapu w związku. To moment, gdy decydujemy się dzielić swoje życie z drugą osobą. Wiele osób pamięta tę chwilę jako punkt zwrotny, co czyni ją wyjątkowo ważną w naszych wspomnieniach. Oto historia Magdaleny, naszej czytelniczki, która podzieliła się z nami wspomnieniami ze swoich zaręczyn.

Pierścionek dla koleżanki?

Mój chłopak wszystko dobrze zaplanował, a ja naprawdę nic nie podejrzewałam. Któregoś dnia Maksymilian przyprowadził na kolację swojego dobrego przyjaciela. Obaj poprosili mnie, żebym pomogła wybrać pierścionek dla dziewczyny tego kolegi. Zamierzał się oświadczyć i potrzebował mojej pomocy. Zaczęliśmy przeglądać dostępne w sieci modele, a ja szybko wskazałam prosty i elegancki pierścionek z białego i żółtego złota z małym brylantem. Zastrzegłam jednak, że może wybranka kolegi ma inny gust i wybrałaby zupełnie inną biżuterię. Ten jednak zapewnił, że jego partnerka jest bardzo do mnie podobna.

Kiedy zostaliśmy sami, zaczęłam wypytywać Maksymiliana o oświadczyny jego kolegi. Mój chłopak jednak szybko zmienił temat. Przyszło mi do głowy, że nie chce rozmawiać na temat ślubu, bo obawia się, że zacznę dopytywać, czy na pewno traktuje nasz związek na poważnie. Pomyślałam, że już czas, żebyśmy przeprowadzili rozmowę o przyszłości. Mieszkaliśmy ze sobą od przeszło dwóch lat i liczyłam na deklaracje o wspólnym spędzeniu życia. Nie mogłam się jednak zdecydować, jaki moment na rozmowę wybrać, żeby nie poczuł się osaczony.

Niezwykła kolacja

Kilka dni później wybieraliśmy się na kolację z okazji awansu, który niedawno otrzymał mój chłopak. Zarezerwował stolik w dość drogiej restauracji. Mieliśmy być tylko we dwoje. Pomyślałam, że uda mi się w naturalny sposób skierować rozmowę na tematy związane z planami na przyszłość. Weszliśmy do lokalu, kelner wskazał nam stolik, a obsługa od razu podała nam szampana. Nagle z głośników usłyszałam dźwięki mojej ulubionej piosenki.

Zanim zdążyłam pomyśleć czy to przypadek, mój chłopak klęknął przede mną, trzymając w dłoni małe pudełeczko. “Czy zostaniesz moją żoną?" — usłyszałam jego głos. “Tak!" — szybko odpowiedziałam, a Maksymilian otworzył pudełeczko i wyjął pierścionek.

Już chwilę wcześniej domyśliłam się, że jest to ten sam pierścionek, który wybieraliśmy wspólnie dla “dziewczyny kolegi". Pasował idealnie na moją dłoń, dokładnie mój rozmiar. Nie miałam czasu jednak zastanawiać się, w jaki sposób Maksymilian sprawdził obwód mojego serdecznego palca. W szybę witryny restauracji zapukała bowiem moja mama, a po chwili zobaczyłam wszystkich najbliższych: mojego tatę, rodziców Maksymiliana i czwórkę naszych przyjaciół.Przy kolacji przyszła teściowa zapytała, czy pierścionek jest w dobrym rozmiarze, a ja wyraziłam zdziwienie, że udało mu się wybrać. “Pamiętasz, jak poprosiłam cię, żebyś zmierzyła pierścionek, który chciałam podarować mojej młodszej córce?" — spytała.

Wyjaśniła się więc ostatnia tajemnica dnia moich zaręczyn, a mnie wypełniała radość i duma z narzeczonego. Wszystko potrafił zorganizować w tajemnicy przede mną, zadbał o najdrobniejsze szczegóły. Dopilnował nawet, żeby wybrać właściwy rozmiar pierścionka zaręczynowego, a ja naprawdę byłam zaskoczona i zachwycona.

 

Partnerem publikacji jest Apart

Zobacz inne treści