Reklama

Artykuł z ekspozycją partnera

Koszt pierścionka zaręczynowego powinien wynosić trzykrotność pensji oświadczającego się mężczyzny - jeszcze do niedawna popularne było takie przeświadczenie. Przeznaczona na pierścionek suma miała bowiem stanowić potwierdzenie, iż przyszły pan młody będzie w stanie zapewnić godny byt zakładanej rodzinie.

Tradycja nie zawsze jest dobrym doradcą

Reklama

Część pań mogłaby poczuć się urażona powyższym przekonaniem. Od lat kobiety też pracują, zarabiają i potrafią o siebie zadbać. Nie oznacza to jednak, iż na zakupie pierścionka zaręczynowego należy oszczędzać. Wręcz przeciwnie! Natomiast przeznaczona na niego kwota powinna pozostawać kwestią indywidualną.

Tradycja nakazuje także, by mężczyzna samodzielnie wybrał pierścionek zaręczynowy, a następnie wręczył go swojej sympatii w trakcie oświadczyn. Tymczasem lepszym pomysłem okazać się może wcześniejsze wspólne ustalenie budżetu, a nawet... wspólny wybór pierścionka.

Na wspomniane wyżej rozwiązanie decyduje się obecnie coraz więcej par. To z jednej strony gwarancja, że pierścionek przypadnie do gustu obdarowywanej, z drugiej - przedsmak wspólnie podejmowanych decyzji i lekcja trudnej sztuki kompromisu, co z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Zakup pierścionka to kwestia indywidualna

Przedziały cenowy pierścionków zaręczynowych wahają się od 900 zł do nawet kilkudziesięciu tysięcy. Średnio wydawana w naszym kraju kwota na taki pierścionek mieści się w przedziale od 500 do 1500 zł.

Innymi słowy, wartości te nie są zbliżone do trzech przeciętnych pensji statystycznego Polaka. To mit, który powstał i funkcjonował również dlatego, że pierścionek zaręczynowy, razem z obrączkami, pozostaje jednym z najbardziej nacechowanych emocjami elementów biżuterii. Jego symbolika jest bowiem nie tylko podniosła, ale i niesie ze sobą niezwykle ważną deklarację oraz zobowiązania.

Co wpływa na cenę pierścionka zaręczynowego?

Na cenę pierścionków zaręczynowych wpływa wiele czynników: kruszec (najpopularniejsze jest złoto), próba (im wyższa, tym wyższa również cena), ale także rodzaj, masa i liczba kamieni.

W Apart znajdziemy pierścionki zaręczynowe z cyrkoniami białymi i kolorowymi. Wspomnieć należy również o modelach z motywami serca oraz nieskończoności, symbolizującymi miłość i uczucie, które nie będzie mieć końca.

Na cenę pierścionków zaręczynowych wpływa również marka producenta - im bardziej renomowany, tym zapłacić trzeba więcej. Decydując się za zakup w prestiżowym salonie jubilerskim, zyskujemy pewność jakości oraz dokładności i staranności wykonania.

Pierścionek zaręczynowy? Każdy znajdzie coś dla siebie!

Pierścionki zaręczynowe z żółtego, różowego i białego złota. Z diamentami, brylantami i kolorowymi kamieniami szlachetnymi. W stylu klasycznym i nowoczesnym. Kolekcje premium oraz modele przystępne dla portfela. Tego typu biżuterię znaleźć można w Apart.

Dla kupujących oznacza to, że z pewnością znajdą coś, co trafi w ich (a dokładnie: osoby obdarowywanej) gust. Warto zwrócić uwagę na kolekcję Your Diamond Story dostępną wyłącznie w Apart. Każdy brylant zdobiący pierścionek zaręczynowy z tej linii posiada indywidualny certyfikat dokumentujący historię tego konkretnego diamentu.

Zakup pierścionka zaręczynowego nie musi nadwyrężać naszego budżetu. Najważniejsze jest to, by był on wręczony z najszczerszymi intencjami i spodobał się osobie, którą zamierzamy poprosić o rękę. Warto też mieć na względzie, że gusta są różne: jednej kobiecie zaimponuje to, że dostała jeden z droższych pierścionków, innej - coś przeciwnego. Przeznaczenie kilkuletnich oszczędności na ten wyjątkowy zakup uznać może za przejaw skrajnej niegospodarności i brak odpowiedzialności.

Najbezpieczniejszą odpowiedzią na postawione w tytule pytanie będzie więc wybór pierścionka, na który po prostu nas stać.Artykuł z ekspozycją partnera

Zobacz inne treści