Reklama

Artykuł z ekspozycją partnera

W Polsce święto mężczyzn przypada 30 września i jakby wstydliwie kryje się w cieniu 8 marca, czyli Międzynarodowego Dnia Kobiet. Dlaczego? Bo Dzień Kobiet ma swoje korzenie w historii ruchów emancypacyjnych i długiej walki o równouprawnienie. Ale czy to oznacza, że mężczyźni nie zasługują na swoje pięć minut? Oczywiście, że nie. Mężczyźni również chcą, a nawet potrzebują, by ich wysiłek, zarówno w domu, jak i w pracy, był zauważony i doceniony. Bo przecież nie tylko kobiety są podmiotami w związkach i nie tylko one mają swoje potrzeby emocjonalne.

Reklama

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej mówi się o równości i braku stereotypów, może warto zastanowić się nad tym, czy Dzień Chłopaka nie powinien zyskać na znaczeniu? Może traktowanie go jako "święta drugiej kategorii" to przejaw pewnej nierówności, którą sami sobie narzucamy? Bo jeżeli kobiety mają swój dzień, kiedy są obdarowywane kwiatami i komplementami, to dlaczego mężczyźni mają być pomijani?

Może więc warto to święto zacząć traktować serio. Nie tylko jako okazję do wręczenia kolejnego krawatu czy zestawu do grillowania, ale jako prawdziwy moment docenienia drugiej strony. W końcu, czy nie jest piękne, kiedy obie strony mogą się poczuć wyjątkowe, nawet przez jeden dzień w roku?

Upominki dla mężczyzn

Docenić mężczyznę możemy także poprzez wybranie dla niego wyjątkowego drobiazgu. Na przykład w formie wyrafinowanej biżuterii z osobistą dedykacją. Panowie coraz częściej kompletują swoje zestawy modowe z dodatkami w postaci wyrobów jubilerskich.

Dobrym pomysłem na prezent będą choćby męskie bransoletki wykonane z wysokiej jakości stali, kombinacje stali i skóry, a także bransoletki z agatów. Ten element biżuterii jest coraz chętniej noszony przez mężczyzn w każdym wieku. Ciekawym pomysłem na podarek może być bransoletka ze stali szlachetnej i skóry z funkcją kabla ładującego. To elegancki gadżet, który ma także funkcje praktyczne, gdy poza domem niespodziewanie potrzebujemy podładować telefon.

Doskonałym upominkiem z okazji Dnia Chłopaka będzie także zawieszka na łańcuszek lub rzemień. Niewątpliwie stylowym i modnym biżuteryjnym podarunkiem okaże się męski naszyjnik z blaszką potocznie zwanym "nieśmiertelnikiem". W kolekcjach Apart znajdziemy mnóstwo pomysłów na prezent dla mężczyzny - poczynając od biżuterii, poprzez klasyczne zegarki na nowoczesnych smartwatchach kończąc. Wybrane biżuteryjne wzory możemy spersonalizować zlecając wykonanie okolicznościowego grawerunku.

 

Artykuł z ekspozycją partnera

Zobacz inne treści