Reklama

Prezentacja partnera

Diamenty — niezwykle trwałe i błyszczące kamienie — od wieków fascynują ludzi i zajmują szczególne miejsce w światowej kulturze . Symbolizują luksus, bogactwo i nieśmiertelność, a ich niepowtarzalny blask często kojarzony jest z czystością i doskonałością.

Reklama

W literaturze i sztuce, diamenty są często metaforą niezłomności, piękna i wiecznej miłości. Z kolei w kinematografii, niejednokrotnie są obiektem pożądania i symbolem wyjątkowej wartości. W społeczeństwach, od Indii po Zachód, te szlachetne kamienie są wyznacznikiem statusu społecznego i mają zastosowanie w ceremoniach i rytuałach. Są jednym z najbardziej uniwersalnych symboli, które przekraczają granice językowe i kulturowe, będąc obecne w mitach, legendach i tradycjach niemal każdego narodu.

Reklama

Kampania, która zmieniła świat

Nic więc dziwnego, że diamenty stały się również nieodłącznym elementem zaręczyn i małżeństwa, będąc główną ozdobą pierścionków zaręczynowych. Pierścionki zaręczynowe z diamentem spopularyzowały się jednak dopiero w XX wieku, chociaż sam pomysł wręczenia pierścionka jako symbolu zaręczyn ma dużo dłuższą historię.

Jednak dopiero kampania reklamowa jednej z firm jubilerskich z 1947 roku znacząco wpłynęła na popularyzację diamentów jako kamieni zaręczynowych. Promocja podkreślała nie tylko fizyczną trwałość diamentu, ale również wieczność i niezmienność uczuć, które miał symbolizować. Do tamtej pory diamenty były rzadko używane w pierścionkach zaręczynowych i były uważane za kamienie dostępne tylko dla bardzo bogatych osób. Wpływ wspomnianej kampanii był tak duży, że do dnia dzisiejszego diamenty są najpopularniejszym wyborem dla pierścionków zaręczynowych na świecie.

Jak nosić diamenty?

Oczywiście diamenty to o wiele więcej niż tylko symbol zaręczyn. Oprócz pierścionka możemy wybrać dosłownie każdy element eleganckiej biżuterii ozdobiony tym szlachetnym kamieniem.

W interpretacji Dębskiej diamenty podkreślają urodę kobiety, a cała reszta — ubranie, makijaż i włosy są tłem dla osobowości aktorki i blasku diamentów. Stylizacje pozbawione są zbędnych ozdób i krzykliwych kolorów, makijaż jest dyskretny, a włosy naturalne. W ten sposób noszą diamentową biżuterię również wielkie gwiazdy Hollywood, jak Angelina Jolie, Catherine Zeta-Jones, Kate Hudson i Cate Blanchett — ikony klasy i elegancji współczesnego kina. Co zatem wybrać z szerokiej oferty Apart?

Diamenty — kwintesencja luksusu

Wśród nowych propozycji marki znajdziemy nie tylko naszyjnik z białego złota z diamentami, ale również inne biżuteryjne dodatki z kamieniami szlachetnymi. Zacznijmy od tych najmniej oczywistych, jakimi są broszki. Choć ten wyrób jubilerski przez niektórych uważany jest za staromodny, to obecnie doświadczają one pewnego rodzaju odrodzenia, szczególnie wśród miłośników vintage i w kontekście odważnych, indywidualistycznych wyborów stylistycznych. Apart w tym sezonie zaskakuje zarówno różnorodnością, jak i designem tych oryginalnych ozdób.

Marka oferuje także bogatą kolekcję pierścionków z diamentami, których ceny zaczynają się od kwoty poniżej tysiąca złotych. Najdroższe to wydatek porównywalny do zakupu luksusowego samochodu, a przypomnijmy, że bez względu na cenę, każdy wykonany jest z tych samych materiałów — metali szlachetnych i diamentów. Pozwól sobie na odrobinę luksusu, jakim jest diamentowa biżuteria! Nam wpadł w oko piękny pierścionek z różowego, żółtego i białego złota z diamentami.

Reklama

Inną ciekawą propozycją mogą być również komplety, jak na przykład zawieszka i kolczyki z białego złota w kształcie serduszek zdobionych diamentami.

Prezentacja partnera